4 Aralık 2014, Istanbul Haliç Kongre Merkezindeki Data Center Dynamics Istanbul Konferansındayız.

12 Kasım 2014

Türkiye'de veri merkezi sektöründeki gelişmelere öncülük eden DatacenterDynamics Converged İstanbul Konferansımızın bu sene dördüncüsünü düzenlemekteyiz. Türkiye’nin güçlü ekonomisi OECD ülkeleri arasında en fazla büyüyen ülkelerden biri olarak IT ve altyapı projeleri icin muhtesem fırsatlar sunuyor. DCD İstanbul Konferansımız konusunda uzman profosyenelleri, CIO’ları ve bilgi işlem yöneticilerini bir araya getirerek edinilen tecrübelerin, son teknolojik gelişmelerin ve başarı hikayelerinin paylaşıldığı eşşiz bir networking platformudur.

Enerji tüketimi ve yatırım alanlarındaki araştırmalara göre, Türkiye EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen veri merkezi sektörünü oluşturmaktadır ve 2012 yılında, Rusya, Almanya ve Körfez ülkeleri ile karşılaştılaştırılğında, toplam veri kapsama hacmini %22 artırarak 110, 000 m2 e ulaşmıştır.

Hızla gelişen Türkiye pazarı, Avrupa ve Asya arasındaki coğrafi konumu ve gelişen digital ekonomisi ile büyük bir internet merkezi olmanın sinyallerini vermektedir aynı zamanda Avrupanın en hızlı büyüyen internet trafiğine sahiptir. Her ne kadar sanallaştırma teknolojisi gelişmiş olsa da 2011-2013 yılları arasında BT optimizasyonu yatırımlarının önemli bir bölümü; veri merkezi otomasyonları, ve yüksek performans programlama projeleri oluşturmaktadır.

Tüm Haberler